Ogłoszenia duszpasterskie
 
 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2019 roku
    
1.  Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus głosił zbawienie dla wszystkich ludzi i każdy człowiek może je osiągnąć. Jedyną jednak drogą do Ojca jest sam Jezus Chrystus, który przez swoją śmierć i zmartwychwstanie wprowadza nas do domu Ojca.
 
2.  Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
– we wtorek – wspomnienie św. Moniki
– w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
– w czwartek – wspomnieniemęczeństwa św. Jana Chrzciciela
 
3.  Dzisiaj w kaplicy cmentarnej na Pardałówce jest dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 
4.  W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
5.  Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
6.  W niedzielę – 8 września po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie dzieci pragnące przystąpić do 1. spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców.
 
7.  Bardzo prosimy, aby wody święconej, która jest w kropielnicy w przedsionku naszej świątyni, nie używać do poprawiania sobie fryzury przed wejściem do kościoła, do mycia rąk, a tym bardziej do tego, aby ją pić.
 
8.  .Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości…Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Nakarmieni słowem i Ciałem Chrystusa, idźmy w nasze codzienne życie z całą pokorą, delikatnością i cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.
 
Zakopane, 24 sierpnia 2019 roku                    
                                                                      Ks. Janusz Bola SDS 

Kategorie: Ogłoszenia