Ogłoszenia duszpasterskie
 
 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 roku
    
1.  Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami problem dotyczący funkcjonowania człowieka na styku bogactwa i ubóstwa. Warto zauważyć, że w rozumieniu biblijnym ubóstwo samo z siebie nie jest cnotą, ani bogactwo samo z siebie nie jest grzechem. Człowiek realizujący swoje powołanie życiowe do zbawienia powinien zauważyć, że Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla nas stał się ubogim, aby człowieka ubogacić swoim ubóstwem.
 
2.  Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie o. Pio z Pietrelciny, kapłana
– w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika
 
3.  Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w naszym kościele: w środy – nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątki – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
4.  Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości…Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w rozważaniu słowa Pana Jezusa: „Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”.
 
Zakopane, 21 września 2019 roku                    
                                                                      Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                               proboszcz
                                                                                  
          

Kategorie: Ogłoszenia