Ogłoszenia duszpasterskie
 
 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2019 roku
    
1.   Liturgia słowa Bożego kontynuuje w dzisiejszą niedzielę rozważania dotyczące ubóstwa i bogactwa. Zauważamy dialog bogacza z Abrahamem dotyczący jego zbawienia, którego kryterium jest pomoc drugiemu człowiekowi.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
– w środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to też 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych
– w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Jest to również 1. sobota miesiąca
 
3.   Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
5.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
6.   Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
7.   W niedzielę – 13 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela. Kazania będzie głosił ks. Paweł Gąsior, kapłan diecezji rzeszowskiej.
 
8.   Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w rozważaniu słów Pana Jezusa: „Wspomnij, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz”.
 
Zakopane, 28 września 2019 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia