Ogłoszenia duszpasterskie
 
 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 roku
    
1.   Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy. W dziś usłyszanej ewangelii Jezus zachęca nas do służenia Bogu z pokorą, zechciejmy sobie uświadomić, że odrzucając Chrystusowe słowa, odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
– w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 
3.   Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Na różaniec zapraszamy: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
5.   Dzisiaj jest dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
6.   Jutro ks. Adam zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 z racji okrągłej rocznicy swoich urodzin, a po Mszy św. na spotkanie przy biesiadnym stole.
 
7.   Jutro też zapraszamy na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. wieczorną dzieci przygotowujące się do 1. spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie różańców i ich rozdanie. Takie samo zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 
8.   Poszukujemy opiekunki do pani ok. 2 godz. dziennie albo rzadziej. Szczegóły w kancelarii. 
 
9.   Za tydzień – 13 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela. Kazania będzie głosił ks. Paweł Gąsior, kapłan diecezji rzeszowskiej.
 
10.W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na budowę naszej świątyni
 
11. Za tydzień też będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Dlatego też po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek.
 
12.Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w rozważaniu słów Pana Jezusa: „Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.
 
Zakopane, 5 października 2019 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia