Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 października 2019 roku
    
1.   Ewangelia dzisiejsza przedstawia dwie modlące się postacie: faryzeusza i celnika; która z nich jest nam bliższa? Wysłuchana zostanie jedna tylko modlitwa grzesznika, który żałuje za popełnione grzechy.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
– w piątek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – w tym dniu zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła o godz. 8.00 i 18.00. Natomiast w kaplicy cmentarnej na Pardałówce Msze św. będą o godz. 10.00 i 13.00, a po niej procesja na cmentarz. Jest to również 1. piątek miesiąca
– w sobotę – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny) – tego dnia zapraszamy na Msze św. do naszego kościoła o godz. 8.00 i 18.00, a w kaplicy cmentarnej o godz. 10.00 i 15.00. Jest to też 1. sobota miesiąca. Wyjątkowo tego dnia od godz. 9.00 odwiedziny chorych
 
3.   Przed naszym cmentarzem na Pardałówce będzie można kupić znicze oraz wkłady. W tym roku będą je sprzedawać harcerze.
 
4.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Tych, którzy nie przychodzą na zmianę tajemnic, prosimy o zrezygnowanie. Natomiast chętnych prosimy o włączenie się w tę modlitwę. Jest to tylko 1. dziesiątek różańca dziennie, a jak wiele może zmienić w naszym życiu i w życiu innych.
 
5.   Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
6.   W dni powszednie miesiąca listopada po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać różaniec bądź Koronkę do Miłosierdzia Bożego za poleconych zmarłych do końca listopada. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek z wypominkami  z zaznaczeniem, jeśli mają to być wypominki roczne. Kartki wyłożone są z tyłu naszej świątyni.
    
7.   Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Usprawiedliwionym może wrócić do domu ten, kto na modlitwie trwał przed Bogiem w prawdzie i pokorze. Niech Pan wspomoże nas swoim błogosławieństwem.
 
Zakopane, 26 października 2019 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia