Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

 

KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24 listopada 2019 roku

    

  1. Dzisiejsza uroczystość została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925 jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia, przez zbawczą działalność, której szczytem była męka, śmierć i zmartwychwstanie.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– w sobotę – święto św. Andrzeja, apostoła

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Za tydzień też już pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. W dni powszednie Adwentu będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami.

  1. W dni powszednie miesiąca listopada po Mszy św. wieczornej odmawiamy różaniec bądź Koronkę do Miłosierdzia Bożego za poleconych zmarłych do końca listopada.

  1. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.

„Idźmy z radością na spotkanie Pana”. Umocnieni błogosławieństwem Trójcy Świętej, wejdźmy w nowy rok Kościoła pełni wiary, nadziei i miłości.

Zakopane, 23 listopada 2019 roku                    

                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 

                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia