Ogłoszenia duszpasterskie
 
I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019 roku
    
1.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2019/2020. Podejmowana tematyka to: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „Abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał”.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jeśli się nic nie zmieni, to i w naszej parafii będziemy Go gościć po Mszy św. wieczornej. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Jest to też 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych
– w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również 1. sobota miesiąca
 
3.   Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. roratnia, na którą serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych w dni powszednie o godz. 18.00.
 
4.   Zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od jutra w dni powszednie, pół godziny przed Mszą św., zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu, na koniec której odmówimy jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II w intencji naszego narodu i Kościoła w naszej Ojczyźnie.
 
5.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na budowę naszej świątyni.
 
6.   Za tydzień też druga niedziela Adwentu. Już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga oraz przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar serdeczne Bóg zapłać.
 
7.   Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece w ramach 25. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece, z których dochód jest przeznaczony na ten cel. Cena świecy od 6 zł wzwyż.
 
8.   Po Mszy św. można również nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną. Jeżeli ktoś potrzebuje większą ilość opłatków, to proszę podejść po Mszy św. do zakrystii.
 
9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy jak najlepiej wykorzystali Adwent, który właśnie rozpoczęliśmy. Zanieśmy do naszych domów pokój Chrystusa, aby dzielić się z najbliższymi tym, co najlepsze.
 
Zakopane, 30 listopada 2019 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia