Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020 roku
   
1.   Bóg nie chce śmierci grzesznika, lecz żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa, powinno nas mobilizować do przemiany życia.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
– we wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
– w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to też 1. czwartek miesiąca
– w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Jest to również 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Dzisiaj, z racji Dnia Migrantów i Uchodźców, po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki, na poszkodowanych po pożarze obozu na wyspie Lesbos.
 
4.   Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
5.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
6.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
7.   Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
8.   W niedzielę – 11 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela. Kazania będzie głosił ks. Maciej Szeszko, salwatorianin, Dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.
 
9.    Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.    
      10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech moc Bożego błogosławieństwa wypali w nas to, co w naszym życiu nie podoba się Stwórcy.
 
Zakopane, 26 września 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia