Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2020 roku
   
1.   Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy. Dzisiejsza ewangelia ukazuje tych, którzy odrzucili otrzymany dar i tym samym swojego dobroczyńcę. Zechciejmy sobie uświadomić, że również i my odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
– w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 
3.   Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Na różaniec zapraszamy: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
5.   Dzisiaj jest dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
6.   Jutro po Mszy św. zapraszamy na spotkanie młodzież klas VI – VIII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 
7.   Za tydzień – 11 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela. Kazania będzie głosił ks. Maciej Szeszko, salwatorianin, Dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.
 
8.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy nowej świątyni.
 
9.   Za tydzień też będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Dlatego też po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki.
 
10.W poniedziałek – 12 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie dzieci pragnące przystąpić do 1. spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców.
 
     11.Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.
    
      12. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
„Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w dawaniu prawdziwie chrześcijańskiego świadectwa życia.
 
Zakopane, 3 października 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia