Ogłoszenia duszpasterskie
 
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
ku czci NMP MATKI ZBAWICIELA
 11 października 2020 roku
   
1.   Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela – Patronki naszej Parafii. Z tej okazji gościmy ks. Macieja Szeszko, salwatorianina, Dyrektora Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, który głosi okolicznościowe słowo Boże. Suma odpustowa o godz. 11.30 połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią do Matki Bożej.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
– w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
3.   Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Na różaniec zapraszamy: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
5.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy nowej świątyni.
 
6.   Dzisiaj też obchodzimy XX Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Dlatego też po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki.
 
7.   Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie dzieci pragnące przystąpić do 1. spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców.
 
8.   Na naszym parkingu przykościelnym stoi kontener PCK, do którego można wrzucać czyste ubrania, pościel, buty i pluszaki. Bardzo prosimy, aby nie wrzucać tam innych rzeczy.
 
9.   Zbliża się miesiąc listopad, podczas którego będziemy się modlić za poleconych zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek z wypominkami z zaznaczeniem, jeśli mają to być wypominki roczne. Kartki wyłożone są z tyłu naszej świątyni.
 
10. Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.
 
      11. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
„Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”. Niech moc Bożego błogosławieństwa uwolni nas od wszelkiego lęku i niepewności.
 
Zakopane, 10 października 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia