Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 roku
   
1.   Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak i złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 
3.   Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Na różaniec zapraszamy: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Zbliża się miesiąc listopad, podczas którego będziemy się modlić za poleconych zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek z wypominkami z zaznaczeniem, jeśli mają to być wypominki roczne. Kartki wyłożone są z tyłu naszej świątyni.
 
5.   Kontener PCK będzie jutro opróżniony. Będzie on opróżniany co dwa tygodnie. Jeżeli więc ktoś nie zdąży teraz pozbyć się swoich czystych, niepotrzebnych już rzeczy, niech poczeka cierpliwie do następnego razu.
 
6.    Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.
    
       7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Oddać Bogu to, co należy do Niego, znaczy: żyć w wolności i braterstwie, jak Jego dzieci, a odrzucać wszystko, co się sprzeciwia tej godności. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam zachować godność dziecka Bożego, nieskalaną aż po życie wieczne.
 
Zakopane, 17 października 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia