Ogłoszenia duszpasterskie
 
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 1 listopada 2020 roku
   
1.   Uroczystość dzisiejsza przypomina nam, że wśród nas żyli, żyją i będą żyli święci. Zarówno ci ogłoszeni przez Kościół, jak i ci, którzy zapewne nigdy nie będą ogłoszeni, ale za swoje życie w wierności Bogu zostali nagrodzeni chwałą zbawionych.
Dzisiaj dodatkowa Msza św. w naszej świątyni o godz. 14.00.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny) – tego dnia zapraszamy na Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00, 10.00, 15.00 i 18.00. NIE MA MSZY ŚW. NA CMENTARZU!!! ODPUST ZUPEŁNY MOŻNA ZYSKAĆ DO KOŃCA MIESIĄCA!!!
– w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
4.   Za tydzień też składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej świątyni.
 
5.   W dni powszednie miesiąca listopada po Mszy św. wieczornej  odmawiamy różaniec bądź Koronkę do Miłosierdzia Bożego za poleconych zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek z wypominkami z zaznaczeniem, jeśli mają to być wypominki roczne. Kartki wyłożone są z tyłu naszej świątyni.
    
       7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
„Umocnieni przez tak licznych świadków, toczymy zwycięski bój z wrogami zbawienia, aby osiągnąć razem ze Świętymi niewiędnący wieniec chwały”. Dlatego, nie tracąc nadziei na naszą świętość, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 
Zakopane, 31 października 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia