Ogłoszenia duszpasterskie
 
I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020 roku
   
1.   Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w ciągu którego będziemy przeżywać wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa.  
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła
– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jest to też 1. czwartek miesiąca
– w piątek – 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. roratnia, na którą serdecznie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00.
 
4.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej indywidualna zmiana tajemnic różańcowych.
 
5.   Za tydzień też druga niedziela Adwentu. Już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 
6.   We wtorek – 8 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci, które pragną przystąpić do 1. spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie medalików, łańcuszków, różańców i książeczek.
 
7.   Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece w ramach 26. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece, z których dochód jest przeznaczony na ten cel. Cena świecy od 6 zł wzwyż.
 
8.   Po Mszy św. można również nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną. Jeżeli ktoś potrzebuje większą ilość opłatków, to proszę podejść po Mszy św. do zakrystii.    
    
    9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech Boże błogosławieństwo da nam siły do mądrego przeżywania adwentowego skupienia.
 
Zakopane, 28 listopada 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia