Ogłoszenia duszpasterskie
 
II NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2020 roku
   
1.   Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt narodzenia Jezusa Chrystusa.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada 139. rocznica założenia zgromadzenia Salwatorianów. W tym dniu nie ma rorat. Na Msze św. zapraszamy o godz. 10.00 i 18.00
 
3.   Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 
4.   W najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci, które pragną przystąpić do 1. spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie medalików, łańcuszków, różańców i książeczek.
 
5.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej świątyni.
 
6.   Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece w ramach 26. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece, z których dochód jest przeznaczony na ten cel. Cena świecy od 6 zł wzwyż.
 
7.   Po Mszy św. można również nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną. Jeżeli ktoś potrzebuje większą ilość opłatków, to proszę podejść po Mszy św. do zakrystii.    
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam wyprostować skrzywione ścieżki naszego myślenia i postępowania, abyśmy rozpoznając w Jezusie obiecanego Mesjasza, dokonali przemiany sposobu życia rodzinnego i zawodowego.
 
Zakopane, 5 grudnia 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia