Ogłoszenia duszpasterskie
 
IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020 roku
 
1.   Dziś już czwarta niedziela Adwentu, oczekujemy już narodzenia Zbawiciela świata.
 
2.   W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić w intencji Solenizanta – ks. Adama.
 
3.   W czwartek Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. A następnie Pasterka o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
W Wigilię zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych dla wcześniej zgłoszonych.
 
4.   W piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00!!! Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 10.00, 11.30 i 19.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze”.
 
5.   W sobotę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 
6.   W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 
7.   Uprzejmie informujemy, że nie będzie tradycyjnej kolędy, ze względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 10.00, będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć stosowną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w „Dniu Pańskim”.
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Nasz Dobry Ojciec posyła nas teraz do naszych domów, byśmy wytrwale kroczyli drogami wskazanymi nam przez Mesjasza Pańskiego i wypełniali Jego Prawo miłości.
 
Zakopane, 19 grudnia 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia