Ogłoszenia duszpasterskie
 
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 grudnia 2020 roku
 
1.   Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto Świętych Młodzianków
– w czwartek –  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na      nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, kończące Stary Rok 2020
– w piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Nowy Rok 2021. Porządek Mszy św. niedzielny, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00
– w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to 1. sobota miesiąca  
 
3.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
4.   Uprzejmie informujemy, że nie będzie tradycyjnej kolędy, ze względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 10.00, będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć stosowną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w „Dniu Pańskim”.
 
5.   W sobotę – 9 stycznia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na koncert kolęd w wykonaniu Anny Gąsienica-Byrcyn, jeżeli wirus na to pozwoli. Jeżeli nie, to koncert będzie transmitowany on-line.
    
      6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Posileni eucharystycznym Chlebem dającym życie wieczne i umocnieni życiodajnym słowem Bożym, bądźmy zwiastunami miłości Dobrego Ojca w naszych rodzinnych wspólnotach. Niech nas wspomaga w tym błogosławieństwo Boże.
 
Zakopane, 26 grudnia 2020 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                  
          
 
 
 
 
                                                                                 

Kategorie: Ogłoszenia