Ogłoszenia duszpasterskie
 
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
 3 stycznia 2021 roku
 
1.   Dzisiejsza ewangelia przedstawia nam wydarzenie Narodzenia Pańskiego w nieco inny sposób. Słuchaliśmy Ewangelii według św. Jana, a w niej autor nie poprzestaje tylko na opisie przyjścia na świat Jezusa Chrystusa, ale ukazuje również, jaką rolę ma do spełnienia w dziejach ludzkiego zbawienia.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w środę – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Msze św. zapraszamy w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i mirry
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
 
3.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni.
 
4.   Jak już informowaliśmy, nie będzie tradycyjnej kolędy ze względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 10.00, będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć stosowną ofiarę. Do zabrania będzie nasz kalendarz parafialny, woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w „Dniu Pańskim”.
 
5.   W sobotę – 9 stycznia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na koncert kolęd w wykonaniu Anny Gąsienica-Byrcyn, jeżeli wirus na to pozwoli. Jeżeli nie, to koncert będzie transmitowany on-line.
 
6.   Zabierajmy też ze sobą do domu „Dzień Pański”, aby w ciągu tygodnia słowa w nim zawarte pomagały nam w przemianie naszego życia.
    
      7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do regularnego rozważania słowa Pańskiego i wprowadzania go w życie.
 
Zakopane, 2 stycznia 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                  

Kategorie: Ogłoszenia