Ogłoszenia duszpasterskie
 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021 roku
 
1.   Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu wezwaniami: „Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”; to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra, apostoła
 
3.   Za tydzień, po każdej Mszy św., będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzień Pomocy „Ad Gentes”, wspierającą posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną misjonarzy.
 
4.   Zachęcamy do poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej 1. dzień o chlebie i wodzie. Pragnących wziąć udział w tej akcji prosimy o podejście do zakrystii w celu zabrania obrazka pamiątkowego.
 
5.   Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
    
      6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Pokrzepieni Chlebem Aniołów po raz kolejny wypływamy na ocean codziennych zmagań. Świadomi, że Bóg jest jedyną Osobą, w której możemy zakotwiczyć nasze życie, przyjmijmy Jego błogosławieństwo.  
 
Zakopane, 20 lutego 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS  
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia