Ogłoszenia duszpasterskie
 
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 lutego 2021 roku
 
1.   Abraham, gotowy złożyć w ofierze własnego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w czwartek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to też 1. czwartek miesiąca
– w piątek – 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Dzisiaj, po każdej Mszy św., zbierane są ofiary do puszki na Dzień Pomocy „Ad Gentes”, wspierające posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną misjonarzy.
 
4.   Zachęcamy do poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej 1. dzień o chlebie i wodzie. Pragnących wziąć udział w tej akcji prosimy o podejście do zakrystii w celu zabrania obrazka pamiątkowego.
 
5.   Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
 
      6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Bóg kocha nas i pragnie nam błogosławić, byśmy umieli tak kochać, tak wierzyć, tak pracować, tak cieszyć się i smucić, wreszcie tak umierać, by dostąpić chwały przemienienia.
 
Zakopane, 27 lutego 2021 roku                    

Kategorie: Ogłoszenia