Ogłoszenia duszpasterskie
 
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 marca 2021 roku
 
1.   Egzekwowanie Prawa Dziesięciu Przykazań w czasach Chrystusa polegało na udowodnieniu, kto jest winny grzechu, a więc odrzucony przez Boga. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.
 
2.   W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
3.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni.
 
4.   Zachęcamy do poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej 1. dzień o chlebie i wodzie. Pragnących wziąć udział w tej akcji prosimy o podejście do zakrystii w celu zabrania obrazka pamiątkowego.
 
5.   Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
 
6.   Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Gąsior, kapłan diecezji rzeszowskiej. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
 
7.   Po Mszy św. można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 6 zł wzwyż.
 
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Czas Wielkiego Postu jest zaproszeniem, abyśmy zbliżając się do znaku naszego usprawiedliwienia, jeszcze mocniej otwierali serca na łaski, których Bóg Ojciec chce nam udzielić w ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Synu.
 
Zakopane, 13 marca 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia