Ogłoszenia duszpasterskie
 
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021 roku
 
1.   W czasie tego Wielkiego Postu usłyszeliśmy już o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej, być bliżej Niego. W tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem.
 
2.   Ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z epidemią koronawirusa jesteśmy zmuszeni do odwołania tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
 
3.   W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia będziemy też obchodzić Dzień Świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Na Msze św. zapraszamy o godz. 10.00 i 18.00.
 
4.   Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
 
5.   Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie to bogaty w wydarzenia zbawcze czas dany nam przez Boga jako pomoc dla naszego zbawienia.
 
6.   W wieku 85 lat zmarł nasz współbrat – ks. Józef Zmełty, który pracował w tym kościele. Pogrzeb będzie jutro o godz. 10.00 w Bystrej k/Bielska-Białej.
 
7.   Po Mszy św. można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 6 zł wzwyż.
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Dziś nasz Zbawiciel udzielił nam trudnej i wymagającej zastanowienia lekcji. Kochamy bowiem życie tu na ziemi, ale nie możemy zapomnieć, że nie ono jest naszym ostatecznym celem! To tylko środek do prawdziwego życia – tam, u Ojca, który jest w niebie. Mamy zatem jeden cel – do niego musimy dążyć ze wszystkich sił. Niech pomocą w tym będzie dla nas Boże błogosławieństwo.
 
Zakopane, 20 marca 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                   
          
 
 
 
 
                                                                                 

Kategorie: Ogłoszenia