Ogłoszenia duszpasterskie
 
 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
  23 maja 2021 roku
 
1.   Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
– w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 
3.   W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do 1. Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 13.00. Próby przed tą uroczystością od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Do 1. spowiedzi dzieci przystąpią w najbliższą sobotę – 29 maja o godz. 10.00.
 
4.   Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.30 odprawiane jest nabożeństwo  ku czci Matki Bożej.
 
5.   Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które będą przeżywać rocznicę przystąpienia do 1. spowiedzi i Komunii św. w niedzielę – 6 czerwca na Mszy św. o godz. 13.00.
    
      6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Dwa tysiące lat mija od chwili, kiedy Duch Święty działa w Chrystusowym Kościele. Pozwólmy tylko Mu działać, bo On wieje, kędy chce. Z wielką odwagą wyjdźmy z naszego parafialnego Wieczernika i głośmy Dobrą Nowinę szczególnie tym, którzy gardzą jej orędziem. Przyjmijmy więc Boże błogosławieństwo, abyśmy otwierając się na Ducha Świętego byli uzdolnieni do świadczenia o zmartwychwstałym Chrystusie każdego dnia.
 
Zakopane, 22 maja 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia