Ogłoszenia duszpasterskie
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 lipca 2021 roku
 
1.   Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone Mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w środę – pierwsza w historii uroczystość bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, naszego Założyciela, czyli Założyciela Salwatorianów i Salwatorianek. 21 lipca to dzień przyjęcia przez bł. Franciszka święceń kapłańskich
– w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
– w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
– w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 
3.   W dalszym ciągu zbieramy ofiary do skarbonek znajdujących się przy wyjściu z kościoła z napisem dla pogorzelców Nowej Białej. Ofiary te będą zbierane przez cały miesiąc lipiec. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność i zrozumienie.
 
4.   W każdą sobotę do 11 września br. o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jest to nowenna przygotowująca nas do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.
 
5.   Uprzejmie informujemy, że przez wszystkie niedziele lipca i sierpnia, w kaplicy cmentarnej na Pardałówce jest dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 
     6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Nasz Pan przyszedł dziś do każdego z nas osobiście, lecz nie w oderwaniu od wspólnoty, dlatego nikt nie może zatrzymać Jezusa tylko dla siebie. Łącząc się z Nim w Komunii, wyraziliśmy naszą jedność ze wszystkimi, których obejmuje Jego miłość. Na trud bycia dobrymi pasterzami dla naszych bliźnich w świecie, przyjmijmy hojne błogosławieństwo Najwyższego Pasterza.
 
Zakopane, 17 lipca 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia