Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 roku
 
1.   Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to też 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Dzisiaj w kaplicy cmentarnej na Pardałówce jest dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 
4.   W każdą sobotę do 11 września br. pół godziny przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jest to nowenna przygotowująca nas do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.
 
5.   Od środy na Mszę św. w dni powszednie zapraszamy na godz. 18.00.
 
6.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
7.   Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
    
     8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Dzisiaj Boże słowo przestrzega nas przed fasadową poprawnością, pomijającą głębię serca. Zło w sercu jest znacznie gorsze niż brudne ręce. Posłani przez Pana, idźmy do naszych domów, miejsc pracy, szkoły – nie lękajmy się pobrudzić rąk w służbie braciom, sercem będąc blisko Boga.
 
Zakopane, 28 sierpnia 2021 roku                    
                                                                       Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia