Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021 roku
 
1.   Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Chrystusem.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
– we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
– w środę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
– w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to też 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Jest to również 1. sobota miesiąca
 
3.   Dzisiaj zbierane są ofiary do puszki na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej.
 
4.   Jutro, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie dzieci pragnące przystąpić do 1. spowiedzi i Komunii św. w naszej parafii oraz ich rodziców.
 
5.   Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
6.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
7.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
8.   Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
9.   W niedzielę – 10 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela. Kazania będzie głosił ks. Piotr Wojciechowski, proboszcz naszej parafii we Wszemirowie na Dolnym Śląsku.
 
10. Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.
    
     11. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Na trud i radość bycia uczniem Jezusa, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 
Zakopane, 25 września 2021 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia