Ogłoszenia duszpasterskie
 
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 października 2021 roku
 
1.   Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa, przez postawę milczenia, daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucanie Bożego prawa.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
– w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
– w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 
3.   Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Na różaniec zapraszamy: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
5.   Dzisiaj jest dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
 
6.   Za tydzień – 10 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela. Kazania będzie głosił ks. Piotr Wojciechowski, proboszcz naszej parafii we Wszemirowie na Dolnym Śląsku.
 
7.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy nowej świątyni.
 
8.   Za tydzień też będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Dlatego też po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki.
 
9.    Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.
    
   10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Przyjmijmy i zanieśmy światu Bożą miłość.
 
Zakopane, 2 października 2021 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                   
          
 
 
 
 

Kategorie: Ogłoszenia