Ogłoszenia duszpasterskie
 
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
ku czci NMP MATKI ZBAWICIELA
   10 października 2021 roku
 
1.   Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci NMP Matki Zbawiciela – Patronki naszej Parafii. Z tej okazji gościmy ks. Piotra Wojciechowskiego, proboszcza naszej parafii we Wszemirowie na Dolnym Śląsku, który głosi okolicznościowe słowo Boże. Suma odpustowa o godz. 11.30 połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią do Matki Bożej.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 
3.   Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Na różaniec zapraszamy: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 
4.   Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a/ trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b/ do modlitwy ustnej trzeba dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie tajemnicy.
 
5.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy nowej świątyni.
 
6.   Dzisiaj też obchodzimy XXI Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Dlatego też po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki.
 
7.   Zbliża się miesiąc listopad, podczas którego będziemy się modlić za poleconych zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek z wypominkami z zaznaczeniem, jeśli mają to być wypominki roczne. Kartki wyłożone są z tyłu naszej świątyni.
    
     8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Posileni Chlebem Pielgrzymów, przyjmijmy błogosławieństwo Boga. Niech ono prowadzi nas po drogach życia, we łzach radości i smutku, w pocie i trudzie.
 
Zakopane, 9 października 2021 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                  

Kategorie: Ogłoszenia