Ogłoszenia duszpasterskie


I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021 roku


Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Podejmowana w tym roku tematyka będzie zwracała uwagę na to, że każdy z nas jest „posłany w pokoju Chrystusa”, hasłem – „Eucharystia jest wezwaniem do świętowania i apostolstwa”.

Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła

– w czwartek – 1. czwartek miesiąca

– w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jest to też 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu

– w sobotę – 1. sobota miesiąca


Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. roratnia, na którą serdecznie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

Za tydzień też druga niedziela Adwentu. Już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece w ramach 27. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece, z których dochód przeznaczony jest na ten cel. Cena świecy od 7 zł wzwyż.

Po Mszy św. można również nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną. Jeżeli ktoś potrzebuje większą ilość opłatków, to proszę podejść po Mszy św. do zakrystii.

Zabierajmy też ze sobą do domu „Dzień Pański”, aby w ciągu tygodnia słowa w nim zawarte pomagały nam w przemianie naszego życia.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.

Czuwanie to nie jednorazowy wysiłek, ale ciągła postawa człowieka wrażliwego na rzeczywistość, na drugiego człowieka i na Boże słowo.


Zakopane, 27 listopada 2021 roku

Ks. Janusz Bola SDS

proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia