Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021 roku


Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”.

Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada 140. rocznica założenia zgromadzenia Salwatorianów. W tym dniu nie ma rorat. Na Msze św. zapraszamy o godz. 10.00 i 18.00


Dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac
przy naszej nowej świątyni.


Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece w ramach 27. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece, z których dochód przeznaczony jest na ten cel. Cena świecy od 7 zł wzwyż.

Po Mszy św. można również nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną. Jeżeli ktoś potrzebuje większą ilość opłatków, to proszę podejść po Mszy św. do zakrystii.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.

Głównym przesłaniem Adwentu jest radosne oczekiwanie. Wierność Bogu i kroczenie Jego drogami są nieustannie zagrożone w naszym życiu przez urok dóbr doczesnych. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy pomimo bólu nawrócenia wytrwale kroczyli drogami wskazanymi przez Pana i wypełniali Jego przykazania, oczekując z wiarą na Jego przyjście.


Zakopane, 4 grudnia 2021 roku

Ks. Janusz Bola SDS

proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia