Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2021 roku


1. Czas oczekiwania powoli dopełnia się. Widzimy, w liturgii słowa, Maryję pomagającą swojej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami Narodziny Jezusa Chrystusa w Betlejem.

2. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić w intencji Solenizanta – ks. Adama.

3. W piątek Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. A następnie Pasterka o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
W Wigilię zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu.


4. W sobotę – uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00!!! Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 10.00, 11.30 i 19.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze”.

5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Uprzejmie informujemy, że nie będzie tradycyjnej kolędy, że względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w dodatku do „Dnia Pańskiego”.
Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.


7. W sobotę – 8 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na koncert Kapeli Hanki Wójciak.
 

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.

Pokrzepieni słowem i Pokarmem eucharystycznym idźmy przygotować świat na spotkanie z Tym, który jest jedynym celem tych wszystkich zabiegów.


Zakopane, 18 grudnia 2021 roku

Ks. Janusz Bola SDS

proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia