Ogłoszenia duszpasterskie


ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 grudnia 2021 roku


1. Początki dzisiejszego święta sięgają XVII wieku, kult Świętej Rodziny zaaprobował papież Leon XIII w 1890 roku. Stawiał on Świętą Rodzinę jako wzór i zachęcał do Jej naśladowania.

2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

– we wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

– w piątek – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, kończące Stary Rok 2021. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych

– w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Nowy Rok 2022. Porządek Mszy św. niedzielny, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00


3. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

4. Uprzejmie informujemy, że nie będzie tradycyjnej kolędy, że względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w dodatku do „Dnia Pańskiego”.
Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.


5. W sobotę – 8 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na koncert Kapeli Hanki Wójciak.
 

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.

Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas pomocą w budowaniu każdego dnia świętości naszych rodzin.


Zakopane, 25 grudnia 2021 roku

Ks. Janusz Bola SDS

proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia