Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 stycznia 2022 roku


1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia nam Narodzenie Pana Jezusa jako słowo, które Bóg wypowiada do człowieka. Otwórzmy serca na to Słowo, przyjmijmy je i realizujmy na co dzień w swoim życiu.

2. Kalendarz liturgiczny:
– w czwartek – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Msze św. zapraszamy w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i mirry. Jest to też 1. czwartek miesiąca

– w piątek – 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu


3. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni.

4. Uprzejmie informujemy, że nie będzie tradycyjnej kolędy, że względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w dodatku do „Dnia Pańskiego”.
Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.


5. W sobotę – 8 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na koncert Kapeli Hanki Wójciak.
 

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.

Trwając w świątecznej i posylwestrowej radości, nie zapominajmy o tym, co jest celem życia człowieka: poznać Boga, pokochać Go i służyć Mu, czyli uczynić Go postacią centralną, centrum życia. Niech On przenika i uświęca naszą codzienność.


Zakopane, 1 stycznia 2022 roku

Ks. Janusz Bola SDS

proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia