Ogłoszenia duszpasterskie


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 stycznia 2022 roku


1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiadanego Mesjasza.

2. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, mimo, że dekoracja bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni.

4. Uprzejmie informujemy, że nie będzie tradycyjnej kolędy, że względu na panującą epidemię. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w dodatku do „Dnia Pańskiego”.
Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.


Zakopane, 8 stycznia 2022 roku

Ks. Janusz Bola SDS

proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia