Ogłoszenia duszpasterskie
 
  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 marca 2022 roku
 
1.   Żydzi przez czterdzieści lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus czterdzieści dni pościł na pustyni i nam dany jest czterdziestodniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.
 
2.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
 
3.   Za tydzień, po każdej Mszy św., będziemy zbierać ofiary do puszki na Dzień Pomocy „Ad Gentes”, wspierającą posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną misjonarzy.
 
4.   W minioną niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 4720 zł. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
5.   Za tydzień składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni. Jak można zauważyć, w nowym kościele zostały wstawione już okna oprócz okien piwnicznych, które będą zamontowane w późniejszym terminie.
 
6.   Zachęcamy do poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej 1. dzień o chlebie i wodzie. Pragnących wziąć udział w tej akcji prosimy o podejście do zakrystii w celu zabrania obrazka pamiątkowego.
 
7.   Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.  
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Pan rozsyła nas na drogi zagonionego świata, w którym nie istnieje czas dla rodziny ani dla samego siebie, a tym bardziej dla Boga. Będąc uczniami Pana – swoim życiem ukazujmy sens modlitwy, sens milczenia i sens wieczności.
 
Zakopane, 5 marca 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                   

Kategorie: Ogłoszenia