Ogłoszenia duszpasterskie
 
  VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lutego 2022 roku
 
1.   Człowiek bardzo chętnie zauważa drzazgę w oku swego brata, jednak dużo trudniej przyznać mu się do belki w swoim oku. Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu?
 
2.    Kalendarz liturgiczny:
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to też 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   W tych dniach odbywa się w kościołach 40.godzinne nabożeństwo przebłagalno-pokutne przed Środą Popielcową. W naszym kościele rozpoczęcie adoracji dzisiaj o godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00.
 
4.   W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy również, że w Środę Popielcową katolików powyżej 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18. a 60. rokiem życia zobowiązany jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. Podobny post obowiązuje w Wielki Piątek, natomiast we wszystkie piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
5.   Od Środy Popielcowej do 1. niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, które rozpoczniemy od 5. niedzieli Wielkiego Postu oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
 
6.   Zachęcamy do poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej 1. dzień o chlebie i wodzie. Pragnących wziąć udział w tej akcji prosimy o podejście do zakrystii w celu zabrania obrazka pamiątkowego.
 
7.   Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
 
8.   Dzisiaj po każdej Mszy św., jak również w Środę Popielcową, zbierane są ofiary do puszki na pomoc dla Ukrainy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
9.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.  
    
     10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Niech Pan Bóg nam błogosławi, a my przyjmijmy ten dar zdolności do tego, by lepiej rozumieć i lepiej kochać drugiego człowieka.
 
Zakopane, 26 lutego 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz
                                                                                  

Kategorie: Ogłoszenia