Ogłoszenia duszpasterskie
 
  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 marca 2022 roku
 
1.   Dziś już czwarta niedziela Wielkiego Postu, mówiąca o radości oczekiwania na wypełnienie się Bożego planu zbawienia poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stąd w liturgii można używać szat koloru różowego.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w piątek – 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Dzisiaj po każdej Mszy św. Pani z Ukrainy zbiera ofiary do puszki na pomoc dla Jej syna chorego na białaczkę. Za zrozumienie i hojność ofiar serdecznie dziękujemy.
 
4.   Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
 
5.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
6.   Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Gąsior, kapłan diecezji rzeszowskiej. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz podany w „Dniu Pańskim”.
 
7.   Po Mszy św. można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 7 zł wzwyż.  
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Kościół nazywa czwartą niedzielę postu – Niedzielą Laetare, aby przypomnieć nam, że podróż jest tak samo ważna jak przyjazd. Przed nami jeszcze sporo czasu – ponad 400 godzin do świętowania Triduum. Na czas wielkopostnej przemiany i duchowych ćwiczeń, niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.
 
Zakopane, 26 marca 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia