Ogłoszenia duszpasterskie
 
  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 kwietnia 2022 roku
 
1.   Dzisiejsza niedziela, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.
 
2.   Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Paweł Gąsior, kapłan diecezji rzeszowskiej. Bardzo serdecznie witamy ks. Pawła i życzymy światła Ducha Świętego w owocnym przepowiadaniu. Zapraszamy do licznego skorzystania z tego szczególnego czasu łaski Bożej dla każdego z nas.
We wtorek i środę ks. Paweł w czasie Mszy św. będzie zbierał ofiary. Niech będą one naszą wdzięcznością za trud głoszenia rekolekcji.
 
3.   W minioną niedzielę Pani z Ukrainy zbierała ofiary do puszki na pomoc dla swojego syna chorego na białaczkę. Zebrała 2218,50 zł. Za zrozumienie i hojność ofiar serdecznie dziękujemy.
 
4.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni.
 
5.   Za tydzień też już Niedziela Palmowa, od której rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy.
 
6.   Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.
 
7.   Po Mszy św. można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 7 zł wzwyż.  
    
      8. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
„Idź, a od tej chwili już nie grzesz”. Po to jest Wielki Post, po to jest 5. niedziela Wielkiego Postu, byśmy usłyszeli wezwanie Chrystusa do nawrócenia. 
 
Zakopane, 2 kwietnia 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia