Ogłoszenia duszpasterskie
 
   III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022 roku
 
1.   Na drodze życia człowiek może spotkać Pana Jezusa w każdej chwili, czy jednak na takie spotkanie jest przygotowany? Dzisiejsza liturgia słowa takie wydarzenie nam ukazuje, Piotr poznaje Zbawiciela i wyznaje swoją wiarę.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W tym dniu porządek Mszy św. niedzielny, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00
– w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika
– w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Jest to też 1. czwartek miesiąca  
– w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to również 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Dzisiaj dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji odpustu ku czci św. Józefa Robotnika.
 
4.   Rozpoczął się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Na nabożeństwa majowe zapraszamy na godz. 18.30, a na Msze św. wieczorne o godz. 19.00.
 
5.   W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy nowej świątyni.
    
      6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.   
 
Zakopane, 30 kwietnia 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia