Ogłoszenia duszpasterskie
 
   IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 maja 2022 roku
 
1.   Dziś w Kościele powszechnym obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
– w sobotę – święto św. Macieja, apostoła
 
3.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy nowej świątyni.
 
4.   Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.30 odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 
5.   W przyszły poniedziałek – 16 maja – ks.  proboszcz Janusz Bola będzie obchodził 35.lecie święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. 
    
6.    Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.   
Przyjmijmy błogosławieństwo Boga na rozpoczynający się tydzień, byśmy byli jak owce, które słuchają swojego Pasterza i podążają Jego śladami.
 
Zakopane, 7 maja 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia