Ogłoszenia duszpasterskie
 
   UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
  29 maja 2022 roku
 
1.   Uroczystość dzisiejsza została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia do nieba Jezusa Chrystusa, które miało miejsce na Górze Oliwnej czterdzieści dni po zmartwychwstaniu. Nazwa została zaczerpnięta z opisu znajdującego się w Dziejach Apostolskich. Jest jedną z najstarszych uroczystości, która była już obchodzona w drugiej połowie IV wieku.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
– w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika
– w czwartek – 1. czwartek miesiąca
– w piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to również 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych po wcześniejszym zgłoszeniu
– w sobotę – 1. sobota miesiąca
 
3.   Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie jutro – w poniedziałek w parafii św. Krzyża o godz. 17.45. Bierzmowanie będzie w niedzielę – 12 czerwca. Godzina przyjęcia tego sakramentu będzie podana na spotkaniu.
 
4.   W najbliższy wtorek – 31 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które będą przeżywać rocznicę przystąpienia do 1. spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00.
 
5.   W dni powszednie miesiąca czerwca po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
6.   W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 
7.   Za tydzień też dodatkowa Msza św. w kaplicy cmentarnej na Pardałówce o godz. 15.00 z racji 1. niedzieli miesiąca.
    
8.    Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.   
Jak Apostołowie po Wniebowstąpieniu Pana powróćmy do domów w Bożej obecności wielbiąc i błogosławiąc Boga.
 
Zakopane, 28 maja 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia