Ogłoszenia duszpasterskie
 
   UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12 czerwca 2022 roku
 
1.   Czyniąc znak krzyża św. mówimy: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego, Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem – Bogiem z nami.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
– we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uroczysta Msza św. w intencji Parafian będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja do 4. ołtarzy.
I ołtarz – przy posesji Państwa Krzeptowskich – Sabała, przy ul. Antałówka, proszeni są o przygotowanie rodzice dzieci, które w tym roku obchodziły rocznicę 1. spowiedzi i Komunii św.
II ołtarz – na posesji Państwa Palidrów, przy ul. Antałówka, proszeni są o przygotowanie Członkowie Róży Różańcowej
III ołtarz – na posesji Państwa Bulasów – proszona jest o przygotowanie młodzież, która dzisiaj przystąpi do sakramentu bierzmowania
IV ołtarz – przed kościołem przy Bulwarach
Prosimy o udekorowanie domów na trasie przejścia procesji. Prosimy też o przyjście w strojach regionalnych. Prosimy panów o niesienie baldachimu i sztandarów. Panie o niesienie feretronów, a dziewczynki o niesienie poduszek i sypanie kwiatków.
Tego dnia Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 19.00! Nie ma Mszy św. o 11.30!
– w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 
3.   Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni.
 
4.   W dni powszednie miesiąca czerwca po Mszy św. wieczornej  modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
5.   Z wielką przykrością informujemy, że z dniem 1 lipca decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady, ks. Adam zostaje przeniesiony do naszej parafii w Widuchowej w roli proboszcza. Jest to województwo Zachodniopomorskie, dawniej Szczecińskie. Pożegnanie ks. Adama będzie w niedzielę – 26 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.30. Za Jego wielką dobroć, wybitne kaznodziejstwo bardzo serdecznie ks. Adamowi dziękujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela na nowej drodze.
     
6.    Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Ulubioną modlitwą św. Franciszka Ksawerego były słowa: „Trójco Przenajświętsza, która żyjesz we mnie, oddaję Ci chwałę, oddaję Ci cześć, adoruję Cię i kocham”. Niech słowa i miłość św. Franciszka będą i naszym udziałem.
 
Zakopane, 11 czerwca 2022 roku                    
                                                                     Ks. Janusz Bola SDS 
                                                                                proboszcz

Kategorie: Ogłoszenia