Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  25 grudnia 2022 roku

 

  1. Uroczystości Bożego Narodzenia towarzyszy odpowiednia dekoracja w naszych domach i świątyniach. Niech więc nakryty na wieczerzę wigilijną stół, będzie przez całe święta nieodłącznym elementem przeżywania świąt.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00

– we wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

– w środę – święto Świętych Młodzianków, męczenników

– w piątek – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

– w sobotę – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, kończące Stary Rok 2022

  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy 2023 Rok.

  1. Za tydzień też o godz. 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Jak już informowaliśmy, nie będzie tradycyjnej kolędy. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w „Dniu Pańskim”.

Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.

  1. W niedzielę – 8 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na koncert kolęd zespołu góralskiego im. Klimka Bachledy.
Kategorie: Ogłoszenia