Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

  1 stycznia 2023 roku

 

  1. Uroczystość dzisiejsza nawiązuje do odbytego w roku 431 Soboru Efeskiego, na którym ogłoszono dogmat wiary, że „Najświętsza Maryja Panna jest Matką Bożą” (Bogarodzica). Reforma liturgiczna w 1969 nakazała obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w dniu 1 stycznia.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

– w czwartek – 1. czwartek miesiąca

– w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Msze św. zapraszamy w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie wody, kredy i mirry

– w sobotę – 1. sobota miesiąca. Wyjątkowo w sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu

  1. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni

  1. Za tydzień też po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na koncert kolęd zespołu góralskiego im. Klimka Bachledy.

  1. Jak już informowaliśmy, nie będzie tradycyjnej kolędy. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w „Dniu Pańskim”.

Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.

Kategorie: Ogłoszenia