Ogłoszenia duszpasterskie

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2023 roku

 

  1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiadanego Mesjasza. Nie jest więc tożsamy z chrztem udzielanym obecnie w Kościele, którego moc zbawcza wynika z Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

  1. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła. Dekoracja bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego.

  1. Święto Chrztu Pańskiego zostało wprowadzone do liturgii w 1955 roku, a w roku 1969 określono jego celebrację w niedzielę po Objawieniu Pańskim.

  1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kontynuowanie prac przy naszej nowej świątyni

  1. Dzisiaj też po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na koncert kolęd zespołu góralskiego im. Klimka Bachledy.

  1. W najbliższą środę – 11 stycznia zapraszamy serdecznie na spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca i Rady Parafialnej.

  1. Jak już informowaliśmy, nie będzie tradycyjnej kolędy. Zamiast tego o godz. 18.00 w dni powszednie będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i osiedla. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, to może wtedy złożyć dobrowolną ofiarę. Do zabrania będzie woda święcona i modlitwa, którą należy odmówić w domu wraz z domownikami. Plan tych Mszy św. podany jest w „Dniu Pańskim”.

Jeżeli jednak ktoś chciałby zaprosić księdza z błogosławieństwem do swojego domu lub mieszkania, to może to zrobić indywidualnie, by ustalić termin wizyty w dniu, w którym akurat będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców danej ulicy bądź osiedla.

Kategorie: Ogłoszenia