Ogłoszenia duszpasterskie

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023 roku

 

  1. Dla człowieka wierzącego naturalnym wydaje się prawo miłości Boga i bliźniego. Natomiast Chrystus swoim wyznawcom stawia jeszcze wyższe wymagania, domagając się miłości nieprzyjaciół.

  1. W tych dniach odbywa się w kościołach 40. godzinne nabożeństwo przebłagalno-pokutne przez Środą Popielcową. W naszym kościele rozpoczęcie adoracji dzisiaj o godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00.

  1. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy również, że w Środę Popielcową katolików powyżej 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, a ponadto między 18. a 60. rokiem życia zobowiązany jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. Podobny post obowiązuje w Wielki Piątek, natomiast we wszystkie piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

  1. Od Środy Popielcowej do 1. niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, które rozpoczniemy od 5. niedzieli Wielkiego Postu oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

  1. Zachęcamy do poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej 1. dzień o chlebie i wodzie. Pragnących wziąć udział w tej akcji prosimy o podejście do zakrystii w celu zabrania pamiątkowego obrazka.

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.

W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W niedziele o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.

Kategorie: Ogłoszenia