Ogłoszenia duszpasterskie

 

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 kwietnia 2023 roku

 

  1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenie zbawcze jakim była Chrystusowa męka, śmierć i zmartwychwstanie. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

  1. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny obchodzi również ks. Jerzy. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00

– we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty

– w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

  1. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św., strażacy zbierają ofiary przed naszym kościołem na pogorzelców w naszej parafii. Bardzo prosimy o ofiarność. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Warto zadać sobie pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi świętej wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w pokoju Bożym tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego miłosierdzia.
Kategorie: Ogłoszenia