OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 września 2023 r.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek salwatoriańską błogosławioną: Marię od Apostołów
 • w piątek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
 1. Od września kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od 9.00 do 10.00 oraz od 16.30 do 17.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca; jest to dzień szczególnej modlitwy o świętość życia kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele.
 3. Zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie w sobotę o godz. 11.00.
 4. W przyszłą niedzielę prosimy dzieci, aby na Mszę św. o godz. 10.00 przyniosły przybory szkolne, które zostaną poświęcone.
 5. Również za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 matkom w stanie błogosławionym będzieudzielane „Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa”. Jeśli są takie mamy w naszej parafii, serdecznie zapraszamy.
 6. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w naszym kościele zapraszamy na spotkanie w następny poniedziałek 11 września po Mszy wieczornej o godz. 18.30.
 7. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
 8. W naszej parafii od lat wielkim wysiłkiem wznoszona jest nowa świątynia. Nie miałoby jednak sensu budowanie nowego kościoła, bez wzrostu życia duchowego naszej parafii. W związku z tym chcielibyśmy wprowadzić pewne inicjatywy duszpasterskie, aby jeszcze intensywniej wspólnie budować Kościół duchowy. Dlatego od jutra w tygodniu oprócz Mszy św. wieczornej o godzi. 18.00 będzie również odprawiana codziennie Msza o godz. 8.00 rano. Ponadto, od poniedziałku do soboty przed Mszą wieczorną, a więc od 17.30 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość osobistej adoracji w ciszy. W niektóre dni zakończeniem adoracji będzie wspólna modlitwa:
 • we wtorek Litania do św. Józefa
 • w czwartek o nowe powołania przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana
 • w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

Nowenna do Matki Bożej pozostaje bez zmian w środę po Mszy wieczornej. Pragniemy zwrócić uwagę na modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa, który jest m. in. patronem rodzin i cieśli, i dlatego możemy liczyć na jego szczególną pomoc przy budowie nowego kościoła, aby nasza rodzina parafialna doczekała się nowego domu. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.

 1. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na kolejny rok.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży. Zachęcamy do zabierania ze sobą Dnia Pańskiego z tekstami liturgicznymi dzisiejszej niedzieli. Z uwagi na dużą ilość ogłoszeń są one również na kartkach wyłożonych z tyłu obok prasy.
 3. Dziękujemy wszystkim za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia