OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 września 2023 r.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 2. Od dzisiaj po Mszach św. oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Jana Chryzostoma
 • w czwartek Podwyższenie Krzyża Świętego
 • w piątek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną
 • w sobotę św. Korneliusza i Cypriana
 1. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy pragną, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w naszym kościele zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej o godz. 18.30.
 2. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej o godz. 18.30.
 3. Zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami, mogą zgłosić się bezpośrednio po Mszy do ks. Józefa w zakrystii.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele od września oprócz Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 jest odprawiana codziennie Msza o godz. 8.00 rano. Ponadto, od poniedziałku do soboty przed Mszą wieczorną, a więc od 17.30 do 18.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość osobistej adoracji w ciszy. W niektóre dni zakończeniem adoracji jest wspólna modlitwa:
 • we wtorek Litania do św. Józefa
 • w czwartek o nowe powołania przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana
 • w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.

 1. Za tydzień ofiarami składanymi do puszki będziemy wspierać duszpasterstwo młodzieży w naszym dekanacie i diecezji.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny w wydaniu specjalnym z okazji 100-lecia istnienia. Zachęcamy do zabierania ze sobą Dnia Pańskiego z tekstami liturgicznymi dzisiejszej niedzieli.
 3. Dziękujemy wszystkim za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia