OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 września 2023 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Ofiary składane w poprzednią niedzielę do puszki na duszpasterstwo młodzieży w naszym dekanacie i diecezji wyniosły 182 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
 2. Po Mszach św. oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Wincentego APaolo
 • w czwartek św. Wacława
 • w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • w sobotę św. Hieronima
 1. Za tydzień o godz. 8.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 2. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 15.00.
 3. Zwyczajem naszej diecezji jest obchodzenie pierwszej niedzieli miesiąca jako niedzieli adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego za tydzień od godz. 18.00 zapraszamy na adorację; o 18.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe.
 4. Za dwa tygodnie w niedzielę 8 października będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela.
 5. Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w naszym kościele prosimy o zgłoszenie się najpóźniej do końca września.
 6. Rodzicom i uczniom klas szóstych przypominamy o rozpoczęciu przygotowania do sakramentu bierzmowania. Kandydaci mogą zgłaszać się w zakrystii po każdej Mszy św.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zabierania ze sobą Dnia Pańskiego z tekstami liturgicznymi dzisiejszej niedzieli. W Gościu Niedzielnym między innymi o przyczynach odejść z kapłaństwa. Zapraszamy dzieci do zabierania obrazków Ziarna, które można otrzymać przy zejściu do zakrystii.
 8. Dziękujemy wszystkim za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia