OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 października 2023 r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarz odprawiana będzie dodatkowa Msza św.
 2. Zwyczajem naszej diecezji jest obchodzenie pierwszej niedzieli miesiąca jako niedzieli adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlatego dzisiaj od godz. 18.00 zapraszamy na adorację; o 18.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Aniołów Stróżów
 • w środę św. Franciszka z Asyżu
 • w czwartek św. Faustynę Kowalską
 • w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową
 1. Zapraszamy dzieci i dorosłych na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedziel o 18.30. Wiernym, którzy odmawiają Różaniec w kościele lub w rodzinie i rozważają jego tajemnice mogą uzyskać odpust zupełny.
 2. Członków dotychczasowej rady parafialnej zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania.
 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po wcześniejszym zgłoszeniu w piątek od godz. 9.00.
 5. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.; w piątek od godz. 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę 8 października będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela. Suma odpustowa o godz. 11.30. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił salwatorianin ks. Jan Bukowiec z Ponic. Przypominamy, że aby otrzymać łaskę odpustu zupełnego, należy być w stanie łaski uświecającej, nawiedzić kościół, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach ojca świętego.
 7. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 8. Rodzice dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby ich dzieci w przyszłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w naszym kościele mogą jeszcze dzisiaj zgłaszać swoje dzieci.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zabierania ze sobą Dnia Pańskiego z tekstami liturgicznymi dzisiejszej niedzieli. W Gościu Niedzielnym między innymi o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i o tym, że parafia ma przyszłość. Dzieci zachęcamy do zabierania obrazków Ziarna, które można otrzymać przy zejściu do zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę na Równi Krupowej odbędzie się piknik charytatywny połączony z licytację na rzecz chorej Kamili. Więcej informacji znajduje się w gablocie.
 11. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia